atak / an attack

(ENG.below)

Chciałabym być nosicielką…dobrych wieści, ale niestety od wczoraj wieczorem mam kolejny atak psychotyczny. Jak zwykle myślałam, że rano już będzie w porządku, ale obudziłam się w kontyuacji psychozy. Tym razem była to derealizacja (gdzie ja jestem? Czy to jest mój dom? Co ja tu robię?), defragmentaryzacja (rozpadam się na kawałki i nie mam czego się chwycić), do tego halucynacje wzrokowe i dziwne natrętne myśli, jak choćby ta, by wyrzucić rzeczy z mieszkania, bo mnie przytłaczają. Bonus, jak zwykle – skrajny niepokój.

Jestem taka zmęczona…pierwszy raz piszę wpis blogowy na raty. Część usiłowałam napisać kilka godzin temu, ale musiałam przerwać, bo nie potrafiłam zrobić ani kroku dalej. Nie miałam siły.

Mąż, przyjaciółka, rodzina – pytają: jak ci pomóc? A ja nie znam odpowiedzi na to pytanie.

Pragnę bezpieczeństwa i spokoju, a dostaję w zamian erupcje mózgu. Jak każdy epizod, gaszony ekstremalną ilością leków, zostawia mnie osłabioną i bezsilną. Prawdopodobnie zaraz wrócę do łóżka, w którym dziś spędzam czas, i będę liczyć na lepsze jutro.

I would like to be a carrier … of good news, but unfortunately I have another psychotic attack, that started yesterday evening. As usual, I thought it would be fine in the morning, but I woke up in a continuation of psychosis. This time it was derealization (where am I? Is this my home? What am I doing here?), defragmentation (falling apart and being unable to nothing to stick on to anything), plus visual hallucinations and strange obtrusive thoughts, for example to throw things out of the apartment because they are overwhelming me. Bonus, as usual – extreme anxiety.

I am so tired … for the first time I am writing a blog entry in installments. Tried to write a few hours ago, but I had to stop because I could not take any step further. I just didn’t have enough strength.

Husband, friend, family – they ask: how to help you? And I don’t know the answer to this question.

I want safety and peace and I get brain eruptions instead. Like any episode, treated with extreme amounts of drugs, it leaves me weak and powerless. I will probably go back to bed where I spend my time today – and expect a better tomorrow.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.