Nowe miejsce / A new place

(ENG.below)  Bardzo trudno mi się zabrać znów do pisania. I nie jest to wina Venlafaxyny, bo mój organizm po kilku dniach zaakceptował niższy poziom leku i – wygląda na to – przyzwyczaił się do niego. Nie mogę przestać myśleć o tym, co napisałam w poprzednim wpisie; o braku pokory i przekonaniu, że moje cierpienie może coś zdziałać.

Rozmawiałam kiedyś z psychologiem więziennym, kolegą; pytam go – jak sobie radzisz w sytuacjach, gdy nie możesz komuś pomóc? On: ja zakładam, że nie mogę nikomu pomóc. Gdybym zakładał inaczej, już dawno bym się wypalił.

Dostałam dziś maila, w którym autorka pisze, że czyta mojego bloga prawie codziennie.

Pozostaje mi przymierzyć się do asany: piszę, bo może to coś zmienić, piszę, lecz nie musi to niczego zmieniać.

Wczoraj wydawało mi się, że mój pies jest opętany przez demona. Miałam przez moment impuls, by wyrzucić go przez okno. Boję się, że pewnego dnia urojenie czy halucynacja porwą mnie za daleko.

Naprawdę się boję.

It is very difficult for me to start writing again. And it is not Venlafaxine’s fault, because my body after a few days accepted the lower level of the drug and – it looks like – it got used to it. I can not stop thinking about what I wrote in the previous post; about the lack of humility and the belief that my suffering can influence something.

I once talked to a prison psychologist and colleague; I asked him – how do you deal with situations when you can not help someone? His answer was: I assume I can not help anyone. If I assumed otherwise, I would have burned out a long time ago.

I received an email today, in which the author writes that she reads my blog almost daily.

It remains to try on the asana: I write because it can change something, I write, but it does not have to change anything.

Yesterday, it seemed to me that my dog ​​is possessed by a demon. I had an impulse to throw him out of the window. I’m afraid that one day the delusion or hallucination will take me too far.

I’m really scared.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.