Powrót do siebie / Returning to yourself

(ENG.below) Klozapina, wydaje się, działa. Jestem wprawdzie dopiero w 1/4-1/5 dawki docelowej, zdarza mi się jeszcze odrealnić, ale mój ojciec już pyta mnie „no to kiedy impreza pod tytułem POWRÓT DO SIEBIE?”

A o jakiej „sobie” mówimy?

A może ja nie mam zamiaru nigdzie wracać?

A może nie mam na to szans?

Przebojowa młoda kobieta, która funkcjonuje jak na dodatkowym procesorze, zgrabna i wysportowana – jak niby miałabym do niej dotrzeć?…

Kiedy wyzwania życiowe transformują się z „12 klientów coachingowych tygodniowo plus dwa wyjazdy szkoleniowe” do „wstać z łóżka”, marzenia także kurczą się do rozmiarów adekwatnych do możliwości.

Nie będzie więc imprezy „Powrót do siebie”.

Lecz wyobrażam sobie inne imprezy.

„Czasowa równowaga”, „Nie więcej niż jedno odrealnienie w tygodniu”, „Schudłam pięć kilo”… to byłyby dopiero epickie party. Bezalkoholowe oczywiście. I wielu gości: wariaci, którym udało się wyjść z domu i normalsi, którzy nie mają z tym problemu.

Tylko dlaczego chce mi się płakać, gdy o tym piszę?…

Clozapine, it seems, works. I am only in 1 / 4-1 / 5 of the target dose, derealisation still happens to me, but my father already asks me „well, when is the event entitled BACK TO YOURSELF?”

And what „self” are we talking about?

Maybe I have no intention of going back anywhere?

Or maybe I do not have a chance?

A brave young woman who functions like on an additional processor, slim and athletic – how would I get to her? …

When life challenges transform from „12 coaching clients per week plus two training trips” to „get out of bed”, dreams also shrink to dimensions adequate to the possibilities.

So there will be no „Return to Yourself” party.

But I imagine other events.

„Balanced for a while”, „No more than one unrealisation in a week”, „I lost five kilos” … these would be epic parties. Non-alcoholic of course. And many guests: crazy people who managed to get out of the house and the „normals” who do not have a problem with it.

But why do I want to cry when I write about it? …

Jedna odpowiedź do “Powrót do siebie / Returning to yourself”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.