Zmęczone oczy / Tired eyes

(ENG.below) A już myślałam, że się uda. Nic nie zapowiadało kryzysu. Basen, sauny, dobre jedzenie. Jednocześnie wślizgujący się cichcem niepokój, który, wiem z doświadczenia, może się przemienić w derealizację albo myśli samobójcze. Tak też się stało.

Rysuję, piszę, by poczuć, że mam na cokolwiek wpływ. Piszę wciąż o tym samym, tylko, że inaczej; rysuję wciąż portrety, tyle, że jeden różni się od drugiego – fryzurą, kolorem oczu, tła; niemal wszystkie patrzą na mnie zmęczonym wzrokiem. Wiem, że to moje oczy są zmęczone; to moje włosy przybierają nowy kolor wciąż i wciąż; czasem stoi za mną biała pustka, a czasem intensywne barwy zmieniających się jak w kalejdoskopie emocji.

Chciałabym zorganizować wystawę, na której z sufitu na wstążkach zwisałyby moje portrety. Chciałabym, by widzowie ulegli tej nieustępliwości, temu nieprzerwanemu strumieniu twarzy, by odczuli zmęczenie, przytłoczenie, które i mnie towarzyszy. By tak jak ja, chcieli krzyknąć: DOŚĆ!!! Chcę odzyskać moje życie!

Jakie życie?… Masz jedyne, które ci dano. I tak właśnie ono wygląda.

And I already thought it would work. Nothing foretold the crisis. Swimming pool, saunas, good food. At the same time, a silent anxiety that I know from experience can turn into derealization or suicidal thoughts. That’s what happened.

I draw, I write, to feel that I have an influence on anything. I am writing about the same things, but differently; I draw only portraits, one different from the other – a hairstyle, eye color, background; almost all of them look at me with tired eyes. I know that these are my eyes that are tired; it’s my hair that takes on a new color all the time; sometimes there is a white emptiness behind me, and sometimes intense colors changing like in a kaleidoscope of emotions.

I would like to organize an exhibition on which my portraits hang from the ceiling on ribbons. I would like spectators to succumb to this uncompromising, uninterrupted stream of faces to feel the fatigue, the overwhelm that accompanies me. So that like me, they would want to shout: ENOUGH !!! I want to regain my life!

What kind of life? … You have the only one that has been given to you. And that’s how it looks like.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.