koniec transmisji / end of transmission

(ENG.BELOW) Kiedy dobijasz do ściany i lądujesz w takim specyficznym miejscu, jakim jest klinika psychiatryczna, stajesz przed wyborem: albo żyć dalej tak, jak wcześniej, i pozwolić, żeby było to nic nie znaczące doświadczenie, albo zmienić coś i dać sobie szansę, żeby zbyt szybko do szpitala nie wracać.

Postanowiłam coś zmienić.

Zdałam sobie sprawę, jak bardzo się staram – na każdym polu – udowadniać sobie i światu, że mimo choroby funkcjonuję na medal. Nie będę się rozpisywać jak to robię, wystarczy przejrzeć moje wpisy; robię to niemal mechanicznie i od zawsze. Ten blog jest jednym z objawów mojej automatycznej tendencji do produktywności, przydatności, wyjątkowości i „dawania rady”. Nie chcę tak dalej. Nie mam już na to siły.

Postanowiłam więc zrobić sobie na jakiś czas przerwę od dzielenia się, edukowania i oświecania. Być może wrócę tutaj, ale nie wiem kiedy – bo chcę wrócić z innego miejsca, nie automatycznego, pełnego braku, głodu i chęci wykazania się, lecz miejsca spokoju i obfitości, którą mogę się dzielić.

Czy uda mi się trafić w to miejsce, zobaczymy.

Koniec transmisji.

ENG. When you hit the wall and land in such a specific place as a psychiatric clinic, you have a choice: either live as before and let it be a meaningless experience, or change something and give yourself a chance to not come back to the hospital too soon.

I decided to change something.

I realized how hard I was trying – in every field – to prove to myself and to the world that despite my illness, I am functioning perfectly. I will not elaborate on how I do it, just look at my entries; I do it almost mechanically and since forever. This blog is one symptom of my automatic tendency to be productive, useful, unique, and sharing. I don’t want to go on. I don’t have the strength for it anymore.

So I decided to take a break from sharing, educating and enlightening for a while. Perhaps I will come back here, but I don’t know when – because I want to come back from a different place, not automatic, full of lack, hunger and willingness to prove myself, but a place of peace and abundance from which I can truly share.

If I can find this place. We’ll see.

End of transmission.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.