Kopciuszek / Cinderella

(ENG.below) Kupiłam nową perukę. Jestem zachwycona. Czuję się niemal urodziwa.

Z chorobą psychiczną jest tak, że rzutuje na każdy aspekt życia, w tym i fizyczny. W moim przypadku było to 30 dodatkowych kilogramów, ale także niezliczone depresyjne dni, w trakcie których traktuję siebie jak brzydkiego, podstarzałego walenia. Aż nagle przychodzi lepszy dzień – i urocza peruka – i na chwilę z Kopciuszka przeistaczam się w księżniczkę. Robię sobie zdjęcia, na których się sobie podobam. Jestem księciem i Kopciuszkiem w jednym. To naprawdę piękne wrażenie.

W moich perukach – białej, rudej i miodowy blond – wyglądam tak inaczej, że mój własny ojciec nie poznał mnie na zdjęciu. Wyglądam tajemniczo, soczyście i żywiołowo.

To taka zasłona, kryjąca mój wewnętrzny mrok, tę depresyjną studnię bez dna.

I bought a new wig. I’m delighted. I feel almost beautiful.

The mental illness affects every aspect of life, including physical one. In my case it was gaining 30 extra kilos, but also surviving countless depressive days, during which I treat myself like an ugly, massive, elderly whale. Until suddenly a better day comes – and a lovely wig – and for a moment I turn from Cinderella into a princess. I take photos, I look at them and I like what I see. I am a prince and Cinderella in one. It really is a beautiful impression.

In my wigs – white, red and honey blond – I look so different that my own father did not recognize me in the photo. I look mysterious, juicy and lively.

It is a veil that covers my inner darkness – this depressive well without bottom.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.