Zmęczone oczy / Tired eyes

(ENG.below) A już myślałam, że się uda. Nic nie zapowiadało kryzysu. Basen, sauny, dobre jedzenie. Jednocześnie wślizgujący się cichcem niepokój, który, wiem z doświadczenia, może się przemienić w derealizację albo myśli samobójcze. Tak też się stało.

Rysuję, piszę, by poczuć, że mam na cokolwiek wpływ. Piszę wciąż o tym samym, tylko, że inaczej; rysuję wciąż portrety, tyle, że jeden różni się od drugiego – fryzurą, kolorem oczu, tła; niemal wszystkie patrzą na mnie zmęczonym wzrokiem. Wiem, że to moje oczy są zmęczone; to moje włosy przybierają nowy kolor wciąż i wciąż; czasem stoi za mną biała pustka, a czasem intensywne barwy zmieniających się jak w kalejdoskopie emocji.

Chciałabym zorganizować wystawę, na której z sufitu na wstążkach zwisałyby moje portrety. Chciałabym, by widzowie ulegli tej nieustępliwości, temu nieprzerwanemu strumieniu twarzy, by odczuli zmęczenie, przytłoczenie, które i mnie towarzyszy. By tak jak ja, chcieli krzyknąć: DOŚĆ!!! Chcę odzyskać moje życie!

Jakie życie?… Masz jedyne, które ci dano. I tak właśnie ono wygląda.

And I already thought it would work. Nothing foretold the crisis. Swimming pool, saunas, good food. At the same time, a silent anxiety that I know from experience can turn into derealization or suicidal thoughts. That’s what happened.

I draw, I write, to feel that I have an influence on anything. I am writing about the same things, but differently; I draw only portraits, one different from the other – a hairstyle, eye color, background; almost all of them look at me with tired eyes. I know that these are my eyes that are tired; it’s my hair that takes on a new color all the time; sometimes there is a white emptiness behind me, and sometimes intense colors changing like in a kaleidoscope of emotions.

I would like to organize an exhibition on which my portraits hang from the ceiling on ribbons. I would like spectators to succumb to this uncompromising, uninterrupted stream of faces to feel the fatigue, the overwhelm that accompanies me. So that like me, they would want to shout: ENOUGH !!! I want to regain my life!

What kind of life? … You have the only one that has been given to you. And that’s how it looks like.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.